Gipuzkoako Kirol Federatuari buruzko Datuak Urtea

Gipuzkoa Osoa

Eskualdea Udalerria Modalitatea

Gipuzkoa » 09-10 Urtea

  • Kirol Modalitateak
  • Klubak
  • Lizentziak
  • Urtez urte
Chart.
Kirol Modalitateak 46
Modalitatea Giz. Liz. Emak. Liz. Liz. Guztira
Mendia eta eskalada 3.934 9.724 13.658
Ehiza 13.049 0 13.049
Futbola 6.788 1.104 7.892
Golf 4.012 2.298 6.310
Txirrindularitza 3.864 38 3.902
Saskibaloia 1.803 844 2.647
Atletismoa 1.265 552 1.817
Eskubaloia 1.182 590 1.772
Surf 1.387 207 1.594
Urpeko jardueretako 1.151 190 1.341
Euskal pilota 1.308 0 1.308
Arraunketa 1.041 252 1.293
Arrantza 1.207 40 1.247
Karate 1.174 0 1.174
Rugby 1.017 44 1.061
Bela 1.010 0 1.010
Hipika 319 648 967
Judo 677 110 787
Neguko kirolak 535 199 734
Xake 658 33 691
Tiro olnpiarra 616 14 630
Triatlhoia 551 70 621
Areto futbola 540 39 579
Hockey 378 192 570
Taekwondo 459 77 536
Badminton 208 218 426
Piraguismoa 328 87 415
Padel 264 129 393
Tenis 270 102 372
Herri kirolak 316 35 351
Igeriketa 198 142 340
Kirol Egokitua 226 107 333
Aireko kirolak 239 12 251
Arku tiraketa 192 42 234
Besibol eta sofbola 32 176 208
Gimnasia 0 179 179
Billar 131 33 164
Mahai tenisa 135 27 162
Automobilismoa 146 1 147
Boleibola 38 92 130
Motoziklismoa 103 2 105
Halterofilia 77 4 81
Borroka eta sanbo 44 7 51
Boxeo 40 1 41
Irristaketa 24 0 24
Bolo jokoa eta toka 0 0 0

Chart.
Klubak 987
Kluba Giz. Liz. Emak. Liz. Liz. Guztira
Federación Provincial de Caza 6.500 0 6.500
Club Vasco De Camping 642 1.140 1.782
S.S. Basozabal 906 657 1.563
San Sebastian C. Golf 771 585 1.356
Aloña Mendi Kirol Elkartea 633 708 1.341
Giburu Golf 870 356 1.226
Independientes 767 263 1.030
Besaide Mendizale Elkartea 254 740 994
Añorga Kultur Eta Kirol Elkartea 846 112 958
Golf Zarauz 522 308 830
Club Atlético de San Sebastián 472 271 743
Libre 621 73 694
Zarautz K.E. 484 177 661
Loatzo 567 4 571
C.D. Eibar 189 372 561
S.M.Lagun Onak 145 411 556
Bera Bera 376 162 538
Goierri Kirol Elkartea Urretxu-Zumarraga 374 157 531
Zurrunbillo 419 62 481
C.A. Uzturre 99 353 452
Tolosa C.F. 307 122 429
Bidasoa A.C.P. 423 0 423
Pagoeta M.E. 143 256 399
Jaizubia 125 264 389
Anaitasuna M. Bazkuna 78 308 386
Aitz Zorrotz 380 3 383
Mendiriz Mendi Elkartea 125 257 382
Donosti 267 113 380
Pol Pol Mendizale Taldea 108 249 357
Murrukoxo M.E. 107 231 338
Sdad. Ordiziako Mendizaleak 92 243 335
C.D. Fortuna 174 147 321
Aitzgorri M.E. 80 241 321
Bat Bidasoa Atletico Taldea 202 112 314
Azeri 312 2 314
Club Náutico Hondarribia 313 0 313
Bergara C.D. 255 55 310
Agrupación Deportiva Real Sociedad 240 58 298
R.C.N. San Sebastian 293 3 296
Txantxangorri 293 1 294
Irungo Mendiz Kalea 93 194 287
Urdaburu M.T. 74 194 268
Ontza 262 2 264
S.M. Oargi-Tolosa 64 191 255
Euskalduna M.T 81 173 254
Ordizia K.E. 167 78 245
C. Baloncesto Easo 178 66 244
Idiazabal K.E. 161 80 241
Aldaype 239 0 239
Justiz Golf 175 58 233
Pago Uso 230 1 231
Aizkardi M.E. 64 166 230
Grosekoin 208 20 228
S.M. Morkaiko 80 147 227
Lgolf 136 88 224
C.D. Internacional de Intxaurrondo 194 27 221
C.D. Hernani 187 26 213
Irelore 152 54 206
S.M. Izadizaleak 46 158 204
S.D. Eibar S.A.D. 162 37 199
Donosti Berri Elkartea 187 9 196
F.G.P.C. 190 4 194
Hondarribia T.E. 193 0 193
Indamendi M.B. 62 125 187
Aldapeta 80 106 186
Gros 168 17 185
Oiartzun K.E. 164 20 184
Azari 184 0 184
Talaimendi M.E. 77 105 182
Girizia M.E. 59 122 181
Eskoriatza K.E. 84 96 180
U.D. Aretxabaleta 180 0 180
Ollagorra 174 5 179
Anaitasauna F.T 144 33 177
Miracampos 33 142 175
Ama Lur M.S. 39 131 170
Ostadar M.T. 36 131 167
Mariño C.D. 134 30 164
Astigarragako Mundarro F.K.E. 121 42 163
Amaikak Bat Futbol Taldea 162 0 162
Aspas 122 39 161
Lagun Onak C.D. 108 53 161
Particulares 68 93 161
Sdad Dpva Erlaitz 43 117 160
Intxurre K.K.E. 102 57 159
Burumendi M.E. 43 114 157
Euskalduna S.D 138 19 157
Club De Tiro San Marcial 152 4 156
Txindoki Grupo Jaso A.T. 108 46 154
Martutene K.E. 151 0 151
Ur Kirolak 122 26 148
C.D. Lasarte-Oria 115 33 148
Orion 146 0 146
J.C. San Sebastian 133 12 145
Hernani C.R.E. 144 0 144
Moo Duk Kwan 122 22 144
Hondarribia F.B. 122 21 143
Lagun Onak T.E. 142 0 142
Eibartarrak F. T. 142 0 142
Urnietako K.E. 128 14 142
Santa Cruz 140 0 140
Otsoa 139 0 139
Pulpo Kirol Elkartea 82 57 139
Iraurgi S.B. 84 54 138
Eibar Rugby Taldea 119 19 138
Lauburu K.E. 133 0 133
Arkaiz-Mendi 133 0 133
Real Union Club 131 0 131
Kostkas Miren Bihotza K.E. 130 0 130
Ereintza Eskubaloia 75 55 130
Rct San Sebastian 93 37 130
Touring C.D. 78 52 130
Bidebietako M.E. 30 99 129
Urnieta K.E. 107 22 129
Club Ciclista Eibarrés 127 0 127
Leintze V. de Leniz 127 0 127
Tolosako Adiskideok 103 23 126
Kisoku 126 0 126
Orio A.E. 100 26 126
Arrola M.E. 28 98 126
Tolosa E.E. 125 0 125
Anade 120 5 125
Antiguoko Kirol Elkartea 125 0 125
Ostadar F.T. 81 43 124
Ordizia Rugby Elkartea 124 0 124
Hernani K.E. 123 0 123
Lengokoak S.D. 122 0 122
Beasain S.D 101 20 121
Urola K.E. 105 15 120
Hondarribia A.E. 95 24 119
Andatza K.K.E 30 89 119
Erbia 116 0 116
Elgoibar C.D. 96 20 116
Zarauzko 99 17 116
Bergarako Shot 115 0 115
Mondragon C.F. 93 22 115
P.D. Koxtape A.E. 92 23 115
Txepetxa 115 0 115
Bass 92 22 114
Beti Ona C.D. 96 17 113
San Marcial 92 20 112
Fortuna 55 55 110
Beasaingo Arrastaka M.K.T 33 77 110
Trintxerpe C.D 109 0 109
Sanpedrotarra A.E. 91 16 107
Zumaiako F.T. 84 22 106
Jaizkibel M.T. 30 76 106
Anaitasuna 105 0 105
Sastraka 105 0 105
Ataun K.E. 33 72 105
Trintxer M.T. 29 76 105
S.D. Santiagotarrak 85 19 104
Santo Tomas Lizeoa 70 33 103
Real Club Tenis Ss 64 39 103
Usurbil F.T. 83 20 103
Getariako Kostabela Bke 102 0 102
Gailurerantz K.E. 40 62 102
Ikasberri K.E. 102 0 102
Usurbil K.E. 59 42 101
C. de Tenis Txingudi 84 17 101
Amara Berri K.E. 68 33 101
Vasconia C.D. 80 21 101
Mutriku F.T. 60 40 100
Alde Zaharra K.E. 70 30 100
Tolosaldea 69 31 100
C.D. B. Leizaran 44 55 99
Basurde 99 0 99
Subacuaticas RSS 89 9 98
Goierri Garaia Atletismo 70 28 98
Katagorri 97 0 97
Gure Txokoa K.K.E 91 6 97
Hegazti S.D. 97 0 97
Askatuak Baloncesto 78 19 97
Erroibide.Cd Irun 74 23 97
Renteria Club Atletico 84 13 97
Zarautz 89 7 96
Elgoibarko Sanlo E.K.T 48 48 96
Sto. Tomas Lizeoa. Hockey Sala 38 58 96
Allerru Kirol Elkartea 57 39 96
Arrasate Ointxe Ske 95 0 95
Ilintza S.D. 83 12 95
Beasaingo K.L. 50 45 95
Union Txiki C.D. 87 7 94
Gaztelu C.P. 94 0 94
Ramuntxo T.K. 93 0 93
Club Deportivo Eibar 86 7 93
S. Montañeros Del Antiguo 34 59 93
Galeperra 92 0 92
Sporting De Herrera 92 0 92
Beti Gazte K.J.K.E 75 17 92
Ormaiztegiko K.E. 43 48 91
Bizardia 91 0 91
Zumaiako Telmo Deun 66 25 91
S.D. Urola 73 17 90
Diarco 69 21 90
Burdinkurutz M.T. 23 67 90
Atletico Bera Bera 77 12 89
Izurde 84 5 89
Buruntz-Azpi 88 0 88
I.O.C.C. 87 0 87
Bear-Zana 87 0 87
Zumaiako San Telmo Bke 86 0 86
Soraluze C.F. 85 0 85
Aitzarte G.M. 29 56 85
Listorreta 26 58 84
Zarautzko Z.E. 84 0 84
Jolas Golf 65 18 83
Tolosako Arrantzaleak 81 2 83
C.D. Egia Balonmano 71 12 83
Segurako K.E. 27 56 83
Club Ciclista Donostiarra 82 1 83
Diana 82 0 82
La Lubina 81 1 82
Zestoa K.E. 23 59 82
Lartaun 82 0 82
Sdad. M. Kresala 31 51 82
Aurrera De Ondarroa C.D. 82 0 82
Club Atlético de San Sebastián. Hokey Hi 82 0 82
Irunes C.C 82 0 82
Axular K.K.E 64 17 81
Eperra 81 0 81
Olaberria 80 1 81
J.D. Arrate 81 0 81
Pasajes C.D. 80 0 80
Ekieaso 37 43 80
Okeu 51 26 77
Aldapetarrak 36 41 77
Luberri K.E. 32 45 77
La Zurriola 76 1 77
C.B. Universitario Donostia 39 38 77
J.C. Usurbil 53 23 76
Sto. Tomas Lizeoa. Hockey Hierba 58 18 76
San Huerto 76 0 76
Usoa 75 0 75
Bergarako Tx Elkartea 75 0 75
Zumeatarra S.D.R. 68 6 74
Erniope 74 0 74
Getariako A.E. 53 21 74
Codeam Triatloi Eklartea Zarautz 57 17 74
Sanse 73 0 73
Igarondo 48 25 73
Ostargi 70 3 73
Shotokan San Miguel 73 0 73
Moskito 70 2 72
Santiagotarrak 54 18 72
Kirola 60 12 72
Bidasoa Xxi Cdn 43 28 71
Senshu 70 0 70
Aikido Club Amagoia 63 7 70
Orioko 60 10 70
Intxaurdi K.E. 5 65 70
Ziske 66 4 70
Azk Eta Azp Xeye A.K.E. 60 10 70
G.M.Itsastarrak 25 44 69
Galepertarrak 69 0 69
Lartaun Zikloturistak 69 0 69
Orioko Sofbol Bate Bizkorrak 0 69 69
A.A.A. La Salle Legazpi 69 0 69
Ken Sei Kan 69 0 69
Gorla A.T. 17 51 68
Rugby Club Irun 68 0 68
Andraitz K.E. 33 35 68
C.D. Bidasoa 67 0 67
C.D. Vela Kalatxori 66 0 66
Gure Izarra 64 0 64
Dordoka 36 28 64
Urtazar 63 1 64
Aurrera Saiaz 64 0 64
Alkar 64 0 64
Zumaiako T.E 64 0 64
Akerra 63 0 63
Antxintxika-Algon T.T. 54 9 63
Korosti S.C. 63 0 63
Pasaiako Portuko Agintaritzaren 28 35 63
Denbabarrena 34 28 62
Jokin Ormaetxea 61 0 61
Zarautz A.E. 55 6 61
El Cangrejo 59 1 60
Debagoiena Z.K.T 60 0 60
Ekintza K.E. 59 0 59
Arrasateko K.E. 59 0 59
La Salle K.E. 46 13 59
Allerru Jaizkiber 59 0 59
La union 58 0 58
Shito Ryu 58 0 58
Zumaiako Olarru-Sub 54 4 58
Hermintza 58 0 58
Arrasate R.T.O. 58 0 58
Mendi-Zaleak Mendi Elkartea 19 38 57
Donostia A.L. 55 2 57
Xirmiri 57 0 57
Arbitros Sin Club 52 5 57
Gazteak F.T. 57 0 57
Kale Lagunak 36 21 57
Arrasate E.B. 44 12 56
Urpekoak 51 5 56
Lokatza Z.E. 55 0 55
Ordizia 43 12 55
Btls 31 23 54
Madison 44 10 54
Basagain 54 0 54
Eskolapios K.E. 43 11 54
J.C. Lizardi 40 13 53
Laskorain K.E. 35 18 53
Zarai M.T. 11 42 53
Soraluzeko K.E. 10 43 53
Pasaiko Trintxerpe. Hockey Hierba 52 0 52
Leizaur Z.E. 50 2 52
Intxur 52 0 52
Escuderia Lagun-Artea 51 0 51
Intxaurra 49 2 51
Amezti M.E 8 43 51
Billabona Futbol Kirol Elkartea 51 0 51
Kurpil Kirolak S.D. 51 0 51
C.B. Hondarribia 51 0 51
Aralarko Adiskideak 16 35 51
Zarautz Balea 35 16 51
Itxas Gain K.E. 35 15 50
Gateleku C.J. 50 0 50
Urki C.D. 50 0 50
Bunkai 50 0 50
Gaztetape 43 7 50
Club Atlético de San Sebastián. Hokey Sa 50 0 50
J.C. Tolosa 35 14 49
Itsasmendi K.K.E 14 35 49
Mons C.D.R. 46 3 49
Amaroz K.E. 48 0 48
Hibaika A.E. 27 21 48
C.D. Padel 4 San Sebastián 44 4 48
Elgoibarko Lagunak 48 0 48
Segura K.E. 48 0 48
Eiztari-Etxea 48 0 48
Honbu-Kenpo 47 0 47
Berio F.T. 47 0 47
Saski Oiarso Skt Errenteria 26 21 47
Mutriku 43 4 47
Eguzkiaren Lagunak 19 27 46
Altza Herria Triatloi K.T. 42 4 46
Irun 7 39 46
Intxaurrondo Danak K.E. 46 0 46
Añorga K.E. 46 0 46
Danbada 45 1 46
Gipuzkoa K.E. 45 0 45
Ik Itxuak 29 16 45
Kemen 38 7 45
Zurriola K.E. 15 30 45
C.R. Illunbe 38 7 45
Enara M.T. 11 33 44
S.D. Danena 44 0 44
Tolosaldeko T.T 41 3 44
Debagoieneko Eskalatzaileak 10 33 43
Oiarpe K.E. 43 0 43
Txingudi Ske 22 21 43
Sabaki 43 0 43
Muxarra 42 0 42
Esparru 42 0 42
Oñatiko Tri Taldea 40 2 42
J.C. Sayoa 39 3 42
Sayoa 42 0 42
M.C. Txusko 41 0 41
S.D.C. Etxadi K.E. 0 41 41
Uroka 33 8 41
Ibaeta C.D. (Donosti Basket) 10 31 41
Oreiña 41 0 41
Ostadar Saiarre 6 35 41
Uda 40 0 40
N. Izkiro 38 2 40
Donibane S.C.R.D 40 0 40
Goierri S.D. 40 0 40
Arkaitz Mendi 38 2 40
San Marcial C.C. 40 0 40
Aldapa S.C.R.D. 40 0 40
Usurbilgo Pagazpe P.E. 40 0 40
Ur Bizi 34 5 39
Sociedad Txantxangorri 39 0 39
Donosti Sub Pekatxilla 29 10 39
Mundarro K.E. 39 0 39
Belea 39 0 39
Ortako T.E. 38 1 39
Gimnastica De Ulia Soc. Dep. 20 18 38
Azpeitiko Areto Futbol Taldea 38 0 38
Txoritegui 38 0 38
Dorletako Ama 38 0 38
Atama Ke Kendo 38 0 38
Donostia Kayak 26 11 37
Whan Sun Lee Donostia 32 5 37
Donostiako Txirrita 7 30 37
G.M. Kalparra 30 7 37
Eibar T.Taldea 36 1 37
Hernaniko A.E. 31 6 37
Corteblanco 18 18 36
Zumaia K.E. 36 0 36
Uhin Gain 36 0 36
Pottok Club 5 31 36
Whan Sun Lee Lasarte 30 6 36
Gimnasio Indarra 34 1 35
Atxukale Trirrindu Taldea 35 0 35
Txingudi S.C. 35 0 35
Goierri Kirol Elkartea 35 0 35
Elunpe E. 34 0 34
Irungo Gaztiak 34 0 34
Trigoi T.T. 30 4 34
Fly Group 34 0 34
Liztor-Mendi 34 0 34
Arrasate Kamparnzar 18 16 34
Pukas S.C 19 15 34
Behar Zana S.D. 34 0 34
Leka Enea 27 7 34
Donostiako Xabier M.K.E. 5 28 33
R.M.C.G 31 2 33
Internacional Ss 26 7 33
Alpha 29 4 33
Irun C.F. 1902 33 0 33
Clubes No Identificados 31 2 33
U.P.V. 16 16 32
Kutxa Z.E. 32 0 32
Tolosa 26 6 32
Arbitros 32 0 32
C. Natación Easo 16 16 32
Donosti Marlin C.C. 32 0 32
Hernani 12 20 32
Laguntasuna C.C. 28 4 32
Atletas Independientes 22 10 32
J.C. Hernani 29 3 32
Bidasoa 27 5 32
C.D. Beisbol Y Sofbol Marineros De Donos 32 0 32
Eiztari-Onak 32 0 32
Hondarribiko Triatoli Elkartea 28 3 31
Ordizia Eskubaloi Taldea 31 0 31
Aitz Buru 31 0 31
Pasaiako Portuko O.T.K.E. 31 0 31
Getaria F.T. 31 0 31
Kuraya Sport 28 2 30
Estanda 26 4 30
Zumaiako Triatloi Taldea 28 2 30
Egia Club Ciclista 30 0 30
Antzizar Kirol Taldea 27 3 30
Pasai Antxo K.E. 30 0 30
Sanpedrotarra C.F. 30 0 30
Bidebietatako C. 16 14 30
Donibane Eskubaloia 30 0 30
Zubieta P.E. 30 0 30
Burumendi F.G. 30 0 30
Basollua A.C.P. 30 0 30
Altzatarra K.E. 29 0 29
Koryo Zumaia 21 8 29
Kimusubi-Taichi 29 0 29
Elgeta K.E. 29 0 29
Sagain Mendi Taldea 10 19 29
Erbi-Leku 29 0 29
Jiu Jitsu Yuma 27 2 29
Oiartzungo Sakilagunak Skt 28 0 28
Antoniano Kirol Elkartea 14 14 28
Antxeta 26 2 28
J.D. Amaña 0 28 28
Fomento 27 1 28
C.D. Tecnum 28 0 28
Lagunak P.E. 28 0 28
Alitan Zarautz 25 2 27
Ur-Ollo 27 0 27
Munibe K.T. 27 0 27
Lasarte 20 7 27
Kilimon Zahar 27 0 27
Antigua Luberrib.G.E 14 13 27
Zestoa 25 1 26
Anoetako Gazte Asamblada 26 0 26
Hondarribiako P.E. 26 0 26
Andoaingo Txirrindulari Eskola 26 0 26
Cruz Roja San Sebastian 24 2 26
Elgoibar 24 2 26
Galeperra-Zumarraga 26 0 26
C.N.P. Getaria 26 0 26
Mendaroko T.E. 26 0 26
Txanpaka Kirol Elkartea 26 0 26
C.D. Deutsche Schule 26 0 26
Muga S.C. 26 0 26
Lizartzako E.A. E. 26 0 26
Oiangu P.E. 25 0 25
Txingudi 22 3 25
Gurutze S.C. 25 0 25
Mintxeta Atletismo Taldea 20 5 25
Mollarri Sub 19 6 25
Alfil 25 0 25
Donostia Jai Alai 25 0 25
Club Tenis Txingiu 21 4 25
Goierri Garaia 22 2 24
Paco Bueno 23 1 24
Cruz Roja Pasaia 22 2 24
Izar Leku 0 24 24
Haurtzaro Kirol Elkartea 18 6 24
Izkino 24 0 24
Mundaiz 24 0 24
Zestoa K.B. 24 0 24
Krafft Atletico San Sebastian 23 1 24
Otsabio 24 0 24
Oiartzun 19 5 24
Orio Arraunketa 23 0 23
Federacion Gipuzkoana Ciclismo 23 0 23
K.K.T. Batasuna 5 18 23
Ibai 21 2 23
Mutrikuko Ametkutz T.T. 22 0 22
U.P. Navarra 22 0 22
Escuderia Eibar 22 0 22
Amasain 20 2 22
Hamazazpi 5 17 22
Federacion Gupuzcoana 18 4 22
Muxarra Ereñozu 22 0 22
La Salle 22 0 22
Lazkao 19 3 22
Zarautz Club Deportivo 20 2 22
Txirta 21 0 21
Jiu Jitsu Zumarraga 19 2 21
Zazpi Iturri 21 0 21
Ixkixu E.A. 21 0 21
Beotibar 21 0 21
C.D. Makax 21 0 21
Lagunak 0 21 21
A.V.E. Opla 21 0 21
Billabona Xake-Joku Eskola 21 0 21
San Patricio C.D. 21 0 21
Club Deportivo Fielato 21 0 21
Loinaz T.E. 21 0 21
Roteta C.D. 21 0 21
Agauntza Kirol Elkartea 21 0 21
Puntapax Kanoe K.E. 18 3 21
Indamendi Auzoa 21 0 21
Olite 20 0 20
R.C. Nautico S.S. 17 3 20
Aitzgorri F.K. 20 0 20
Arrasate San Andres 20 0 20
Hegatz 20 0 20
C. Gimnasia Rítmica Donosti 0 20 20
Escuderia Sardara 20 0 20
A.D. Felix Ugarte Elkartea L.E.I.Z. 3 17 20
Zumarraga 18 2 20
Loilatarra K.E. 20 0 20
Asociacion Amigos Del Camino 8 12 20
Gimnasio Ttat 18 2 20
Deportes Apalategi 16 4 20
Bardulia 20 0 20
Antiguako Pilotazaleok 20 0 20
Buscavidas 15 5 20
Muxarra Tokia 20 0 20
Gurea S.D.C. 20 0 20
Punta Monpas Antxeta 5 14 19
Eguzki K.E. 19 0 19
Ibarrako Z.T 19 0 19
Zarauztarra S.D.C 19 0 19
Amara Sófbol 0 19 19
Eibar 19 0 19
Beasaingo Kirolaren Lagunak 19 0 19
Bidebieta 19 0 19
Groseko Kirol Elkartea 19 0 19
Azkoitiko Oteiza P.K.E 18 0 18
Ekintza K.E. Hockey Sala 0 18 18
Tolargi K.E. 18 0 18
J.C. ANDOAIN 16 2 18
Ekintza K.E. Hockey Hierba 0 18 18
Bar Buenetxea 18 0 18
Zumeatarra T.T. 17 1 18
Amarozko Kirol Elkartea 5 13 18
Ibarra 12 6 18
Donostiarrak Atletismo 14 4 18
Basati Kirol Elkartea 18 0 18
Xingola 0 18 18
Zurriola 18 0 18
Euskal Bizikleta K.E. 8 10 18
A.C.D. Ayete 18 0 18
Fortuna. Voley Playa 0 18 18
Eibarko Haritza 18 0 18
C.D. Ka - 1173 Saskibaloia 17 0 17
Egintza 17 0 17
Deba-Itxiar Estreme 17 0 17
Power Rangers 17 0 17
Shoidokan 17 0 17
C.D. Hondar Kayak 15 2 17
Atletico Zaleak 10 7 17
Ur-Txori 17 0 17
Tolosaldea Ikt 9 8 17
C.D. Basarte F. S. Elgoibar 17 0 17
Elgoibar Saskibaloia 17 0 17
Lazkao Kirol Elkartea 17 0 17
Lazkao K.E. 17 0 17
C.D. Lorea 16 1 17
Kuliska 17 0 17
Zizurkil Herria 16 1 17
J.C. Anaka 17 0 17
Donosti Dolphins C.D. Baloncesto 17 0 17
Butoku-Den 16 0 16
Jakintza Kultur Elkartea 16 0 16
Aize Lagunak 16 0 16
Anaitasuna Kakute 13 3 16
Esku Hartze 14 2 16
La Salle Sorondoa M.T. 3 13 16
J.C. Bidasoa 16 0 16
Eibarko Txori Lagunak 16 0 16
Arrasate Dragoi Gkt 0 16 16
U-51 Donostia 16 0 16
Eperra Mendi 16 0 16
Renteria 14 2 16
C. Ubarretxena 8 8 16
Tecnun C.D. 4 12 16
C.C. Extremeño La Bellota 16 0 16
Amuitz 16 0 16
Cruz Roja Hondarribia 16 0 16
Vl Baloncesto Eibar 15 0 15
Jaurti 12 3 15
Ibaeta C.D. 6 9 15
Loiolatarra C.D. 15 0 15
Konporta 10 5 15
Beasain 4 11 15
Onintza K.E. 15 0 15
Aldabe Bcto Irun Cd 15 0 15
Urki Amaña 15 0 15
Intza K.E. 15 0 15
Orkdiziako Tx. E 15 0 15
Bergara 15 0 15
Ariznoa 0 15 15
Bilkoin Legorreta K.E. 15 0 15
C.D. Tribu del Norte 15 0 15
Aizarnazabal K.E. 15 0 15
J.C. Legazpi 15 0 15
Larra-Txori 15 0 15
Beiztinberri 15 0 15
Hernani Gee 0 15 15
A.D. Irunesa 0 15 15
Leitz K.K.E 15 0 15
C.D. Rentoks De Beisbol Y Sofbol De Err 0 15 15
A.D. Donostiako Gehitu M.K.E. 1 14 15
Eraso F.S. 14 0 14
Buruntza Aldaz 14 0 14
Landare S.D. 14 0 14
Itxaskirri 14 0 14
Usurbilgo Tx 14 0 14
S. Tiro A Vuelo Eibar 14 0 14
Donostiarrak 14 0 14
Adldapeta 14 0 14
Xaguaclub.Com 14 0 14
J.C. Elizaldetarrak 13 1 14
Gros Xake Taldea 14 0 14
Pauso Gaizto G.M. 2 12 14
Zarautz A.F. 14 0 14
Bosteko 14 0 14
Munibe Kirol Elkartea 14 0 14
C.D. Futbol Sala Jone Hernani 14 0 14
Argitrans 14 0 14
Girizia K.K.E 14 0 14
Sei Sin Ryu 14 0 14
Sakura 14 0 14
Pasaiko Trintxerpe. Hockey Sala 14 0 14
Larramendi I.K.L. 14 0 14
Ibiua 12 2 14
Olaederra K.E. 13 0 13
Prexkuk 13 0 13
Larrunarri Elkartea 13 0 13
Altzakoak 1 12 13
Elgetako T.E. 11 2 13
Astindu F.K.E 13 0 13
Baxurde Txiki Usurbil 13 0 13
Baskoplastika C.B. 13 0 13
Usurbil 12 1 13
Oarsoaldea IKE 7 6 13
Molinillos 13 0 13
Aldin Kultur Eta Kirol Elkartea 0 13 13
Dojo Kun 13 0 13
Orioko Areto Futbola 13 0 13
C.D. Sordos 9 4 13
Grupo Aj. Bergares 13 0 13
J.C. Arrasate 12 1 13
Gazte Alaiak Sdad 13 0 13
Snooker 11 2 13
Club De Tiro Venta Fria 13 0 13
Cruz Roja Zarautz 12 1 13
Santikutz 13 0 13
Arburu 11 1 12
Jauja Gazte Elkartea 0 12 12
Oianguren 12 0 12
Andoain Ganbara Saskibaloi Taldea 12 0 12
Giartzu 12 0 12
Dikaiosine 12 0 12
Beraun Bera 12 0 12
Delta Club Haize 12 0 12
S.D. Beti Busti 11 1 12
Kostkas C.D. 12 0 12
Aia 12 0 12
Ozkarbi K.J.E. 12 0 12
Agustin De Leiza 12 0 12
Lizardi 0 12 12
Lazkao Antzar P.K.E. 12 0 12
Ostadar K.Taldea 12 0 12
J.C. Kimura 11 1 12
K.K.E. Zuhaisti 7 5 12
Santa Maria Colegio 12 0 12
Beloki P.E. 12 0 12
Biteri C.D. 9 2 11
Lizarpe 3 8 11
Ipurua 0 11 11
Kiriko 11 0 11
Mendikute K.K.E. 11 0 11
Buruntzaldea 6 5 11
Sanpedrotarrat.T. 11 0 11
Sin Club 11 0 11
Lizardi Igeldo P.E. 11 0 11
Asteasu 10 1 11
Rshss 10 1 11
Azkoitia 10 1 11
Oñati 11 0 11
Txanpaka C.D. Billabona 11 0 11
Azpeitia 10 1 11
San Roke 11 0 11
J.C. Ama Guadaluupekoa 9 2 11
Gamon Kirol Elkartea - Naturista Mari Ca 11 0 11
Hodei Artean 10 1 11
Amillena 10 1 11
Intxaurrondo P.E. 11 0 11
A.D.M. Ñapaleku 2 9 11
Arlutz 11 0 11
Independientes De ANDOAIN 11 0 11
Elbarri Sub 11 0 11
Azkoitiko T.T. 11 0 11
Urretxu 11 0 11
Avancarga 11 0 11
ASM CDS 6 4 10
Fudoshin 9 1 10
Bidasoa Itzulia Elkartea 10 0 10
J.C. Hondarribia 9 1 10
Entrenadores Ind Gipuzkoa 8 2 10
Tximeleta 0 10 10
Atxurbide S.R.P. 10 0 10
Donosti Gain C.R.D. 10 0 10
Txaturanga 10 0 10
Danok Bat S.P. 10 0 10
Dokan 10 0 10
Antxintxiketan K.E. 10 0 10
Escuderia Jaizkibel 10 0 10
Orixe 1 9 10
Pasaia 10 0 10
Kaiarriba 10 0 10
Racvn Gipuzkoa 10 0 10
Itxas-Mendi 10 0 10
Triku 9 1 10
Marmol 8 1 9
Orio 8 1 9
C.D. Easo 7 2 9
Bidegorri 2 7 9
Bushido-Kenpo 9 0 9
Batzokiko K.T 9 0 9
Buruntzape Txe 9 0 9
Deba 9 0 9
C.D. Billabona 7 2 9
Txori Etxe 9 0 9
Ama Guadalupe 8 1 9
Olaizaga 9 0 9
Anoeta 8 1 9
Saiatuz Kirol Taldea Lasarte 7 2 9
Txantxiku 8 1 9
Urgazi T. Taldea 8 1 9
Murumendi S.D.P 9 0 9
Gaztelu 5 3 8
Errenteria 8 0 8
Zarta 8 0 8
C.A. Oinkariak Amurrio 8 0 8
E.P.L.E. 8 0 8
Placencia C.D. 8 0 8
Etxadi K.K.E. 8 0 8
Lagun Artean 4 4 8
Zaldikideen 4 4 8
Buruntz Azpi 8 0 8
Luma 8 0 8
Eona 7 1 8
Real Club Golf Zarauz 2 6 8
Escuderia Urraki 8 0 8
Mallutz 7 1 8
Baiona 7 1 8
Pasai D.Koxtape 6 2 8
Fany 5 3 8
Azpeitiko 8 0 8
Olalde E.K. 8 0 8
J.C. Artibai 8 0 8
Hondarribia 2 6 8
La Blanca Ayto Gazteiz 4 4 8
Su-Berri,P.K.E 8 0 8
Marlaxka 4 3 7
Batalla 7 0 7
Usua 7 0 7
Tronera 5 2 7
J.C. Kodaore 6 1 7
Gure Treku S.C.R 7 0 7
Trintxerpe C.A. 7 0 7
Baga 4 3 7
Andoaingo 0 7 7
Dfederazioan 6 1 7
Txirta Toke 7 0 7
Irun-Hondarribia Maki-Wara J. E. 5 2 7
Errezil 7 0 7
Atletico Lasarte 7 0 7
Legorreta 6 1 7
Donostia 6 1 7
Sarylen 7 0 7
Itxas Izar 7 0 7
Chapel-Gorri A.D. 7 0 7
Zumitza Hernani 6 1 7
C.D. Hondarribia Kayak 6 1 7
Belabieta K.E. 0 7 7
Pasaia Kayak 2005 7 0 7
Gargi 7 0 7
Legazpiko Gazteak 7 0 7
Zubiaurre I.E 3 4 7
Grupo Isn Navarra 6 0 6
Trintxerpe Club Atletico 6 0 6
Sopelanako Munarri 4 2 6
Urbat I.T 3 3 6
Altatorre 6 0 6
Basollua 6 0 6
Aitzondo Tx Elkartea 6 0 6
Hendaya 3 3 6
Neguri 5 1 6
Escuderia Udana 6 0 6
C.D. Triku 0 6 6
Ametsa P.E. 6 0 6
Lizartzako Otsabio K.E. 6 0 6
Itziar 6 0 6
Izarraitz I.E 3 3 6
Bidezabal A.T. 4 2 6
Urnieta 6 0 6
Aizarnazabal 6 0 6
Elkartu Nahi T.E. 6 0 6
Hernani K.E 4 2 6
Zumaia 6 0 6
Gezi Bat 6 0 6
Pasaiako Ingude 6 0 6
Euskadi Racing 6 0 6
Izarraitz 5 1 6
Euskal Trial 6 0 6
Buceo Donosti 2 3 5
S.C.P. Esparru 5 0 5
S.D.R. Emendez 5 0 5
Igartza Ike 1 4 5
Altzamendi 5 0 5
Ataungo Erbia 5 0 5
Tartaloetxe P.K.E 5 0 5
J.C. La Salle San Marcial 3 2 5
Independientes De Ameketa 5 0 5
Pamplona 2 3 5
Vilariño Motor Sport 4 1 5
Bera 5 0 5
Luberri 5 0 5
Muñoz Racing 5 0 5
Isamu 5 0 5
Takuma 5 0 5
Soraluze 5 0 5
Orereta Elkartea 5 0 5
C.D. Ford Repolles 2 3 5
Aretxabaleta 5 0 5
Organizaciones Deportivas Diario Vasco 5 0 5
Telleriarteko T.E. 5 0 5
Euskal Jolas S.P. 5 0 5
Colibris 5 0 5
Irura 5 0 5
Langaurre T E 5 0 5
Club Hondarribela 4 0 4
Loke 0 4 4
Alkiza 4 0 4
Independientes De Arrasate 4 0 4
Ostadar Saiarre Kt 2 2 4
Independientes De Anoeta 4 0 4
Billabona 4 0 4
Mendaro 4 0 4
Gailurreruntz 4 0 4
Arkupe Kirol Kultur Elkartea 4 0 4
Ikaztegieta 4 0 4
Bergara I.E. 2 2 4
Hernanialde 3 1 4
J.C. Allerru 2 2 4
C.D. Stroke 3 1 4
Universidad Del País Vasco 4 0 4
J.C. Kalamua 4 0 4
Indima 4 0 4
Zarauzko Sofbol Eta Beibol 0 4 4
Txapagain 4 0 4
Club Deportivo Fortuna 1 3 4
C.D. Ibarri De Donostia 4 0 4
R.O. Orio 4 0 4
Getaria 4 0 4
Baliarrain 4 0 4
Letaman M.K.E 1 3 4
Legazpi C.N 2 2 4
J.C. Adarra 1 2 3
Independiente 3 0 3
Lezo 3 0 3
Villabona 3 0 3
The English School 0 3 3
Zizur 3 0 3
Zegama 3 0 3
Ozkarbi 3 0 3
Esperanza C.D. 3 0 3
Tiro San Marcial 3 0 3
Bidasoa S.C. 3 0 3
Kaxkardi 0 3 3
Rc Golf Zarautz 3 0 3
Anglet 3 0 3
Segurako T.E 3 0 3
Legazpi 3 0 3
J.C. Ukaldi 3 0 3
Vitoria 3 0 3
Real Moto Club Gipuzkoa 3 0 3
Astigarraga 3 0 3
Idiazabal 2 1 3
Bilkoin S.C.D 3 0 3
Ondarru 3 0 3
Galeperra Elkartua 3 0 3
Aiako K.E 3 0 3
Barañain 3 0 3
Ezkio 3 0 3
Igeldo 3 0 3
Pakea Munduari Itzulia 3 0 3
Celigueta Barrutia 2 0 2
Zaldibia 2 0 2
Legazpia 2 0 2
Aduna 2 0 2
Ondarra S.D.C. 2 0 2
Okilla 2 0 2
Independientes De Aia 2 0 2
Zizurkil 2 0 2
Ormaiztegi 2 0 2
C.D.M. Hondarribiko Skyrunner 1 1 2
Asefican-Pielg 0 2 2
Su-Berri P.K.E. 2 0 2
Ugaldetxo 2 0 2
Txapel Aundi S.D. 2 0 2
Artia 2 0 2
Irrintzi T.E 2 0 2
Berriatua 2 0 2
C.D. Florentino Diaz 0 2 2
Euskal Giroa 2 0 2
Zurrunbilo Deba Ur K.E. 2 0 2
Realclub Celta De Vigo 2 0 2
Exkio Itxaso 2 0 2
Atzegi 2 0 2
Berastegi 2 0 2
Ibarra Kirol Elkartea 2 0 2
Profesionales 2 0 2
Peña Elorza 2 0 2
ANDOAIN 2 0 2
Urola S.D. 1 0 1
ALBATROS 1 0 1
Canfranc 1 0 1
Berriz 1 0 1
Jaca 1 0 1
Belauntza 0 1 1
Larraul 1 0 1
Alzo 1 0 1
La Rioja 0 1 1
Ca San Sebastain 1 0 1
Alsasua 1 0 1
Independientes De Astigarraga 1 0 1
Tudela 1 0 1
Motelak-Mundarro Astigarraga 1 0 1
Budikan Torakan 1 0 1
Nuarbe 1 0 1
Bugati 1 0 1
Fuelambrada 1 0 1
Alegria 1 0 1
Amezketa 1 0 1
Zerain 1 0 1
Velodromo Anoeta 1 0 1
Astun 1 0 1
Elorrio 1 0 1
M.C. Retenes 1 0 1
Urrestilla 1 0 1
Durango 1 0 1
Elduaien 1 0 1
Kati Bi 0 1 1
Bilbao 1 0 1
Berrobi 1 0 1
Martutene 1 0 1
Zaragoza 1 0 1
Cabrila 1 0 1
Itsasertzean 1 0 1
Iurreta 1 0 1
Scorpio 0 1 1
Caza con Arco Euskadi 1 0 1
Aviles 1 0 1
Fitero 1 0 1
Andorra 1 0 1
Emso 1 0 1
Ziotza 0 0 0


Euskadirekiko Indize Erlatiboa 33,54%

Lizentziak 71.609
Generoa Lizentziak Indize erlatiboa
Gizonezkoak 52.948 78,17%
Emakumezkoak 18.661 27,55%

Chart.
Kirol Lizentziak
Giz. Lizentziak Emak. Lizentziak Lizentziak guztira Indize erlatiboa
Guztizkoa 41.362 16.444 57.806 80,72%
Kadetea 3.859 1.191 5.050 8,74%
Jubenila 3.882 599 4.481 7,75%
Juniorra 1.235 765 2.000 3,46%
Seniorra 28.880 13.518 42.398 73,35%
Beterano 3.506 371 3.877 6,71%
Jolas 0 0 0 0,00%

Chart.
Kirolekoak ez diren Lizentziak
Giz. Lizentziak Emak. Lizentziak Lizentziak guztira Indize erlatiboa
Guztizkoa 11.586 2.217 13.803 19,28%
Bestelakoak 9.738 2.174 11.912 86,30%
Teknikariak 1.653 23 1.676 12,14%
Epaileak 195 20 215 1,56%

Chart.



Chart.

Urtea Modalitateak Klubak Giz. Lizentziak Emak. Lizentziak Lizentziak guztira
06-07 43 881 38.626 11.346 49.972
07-08 43 906 54.620 12.103 66.723
08-09 46 1.001 52.749 17.692 70.441
09-10 46 987 52.948 18.661 71.609